Korduma kippuvad küsimused

Korduma kippuvad küsimused seoses maakonnaliinidel piletihindade kehtestamisega

Pilet bussist ostes (kehtib üks reis) 2,00 eurot
(makse pangakaardiga või sularahas 1, 2, 5, 10 või 20-eurot)

Pilet Ühiskaarti kasutades:
e-pilet validaatorist (kehtib 90 minutit) 1,50 eurot
Päevapilet 4,50 eurot
*
5-päeva pilet 7,50 eurot
30-päeva pilet 25,00 eurot

Piletite hinnad kehtivad Ida-Virumaa, Hiiumaa, Jõgevamaa, Järvamaa, Saaremaa, Tartumaa, Põlvamaa, Valgamaa, Viljandimaa ja Võrumaa avalikel maakonnaliinidel.

Pileti peavad ostma isikud vanuses 20. eluaastast kuni 62. eluaastani.

Mugavamaks reisimiseks soovitame alati kasutada Ühiskaarti, kuna sõitmine on soodsam ja sõiduõiguse registreerimine kordades kiirem.

Kehtivad kõik seni kasutuses olnud Ühiskaardid, sh ATKO logodega kaardid.

Kui Ühiskaarti veel ei ole või on kaduma läinud, siis Ühiskaardi saab osta müügipunktidest, OMNIVA e-poest ja bussijuhilt.

Ühiskaart maksab 2 eurot.

Ühiskaart ei ole pilet.

Ühiskaardile saab raha laadida müügipunktis, veebis ja bussis.

Ühiskaardile saab päeva-, 5-päeva ja 30-päeva pileti osta müügipunktis ja veebis.

Bussis päeva-, 5-päeva ja 30-päeva pileteid osta ei saa.

Ühiskaadile laetud raha eest saab e-pileti osta bussis validaatori juures Ühiskaarti viibates.

Kui Ühiskaardilt on raha valesti maha läinud, siis tuleb pöörduda Ridango e-postile info@pilet.ee. Kirjas tuleb kirjeldada oma probleemi ja kindlasti märkida Ühiskaardi number.

Pileti infot saab ka Ridango infotelefonilt 611 8000.

Bussis ostetud 2 eurone pilet kehtib reisi lõpuni (ei kehti 90 minuit).

Ühiskaardile laetud raha eest ostetud 1,50 eurone e-pilet kehtib 90 minutit, ehk peale esimest valideerimist saab sama e-piletiga 90 minuti jooksul jätkata bussisõitu järgmise maakonnaliiniga. Kindlasti tuleb järgmisel liinil Ühiskaart sõiduõiguse saamiseks uuesti valideerida.
Järgmise liini valideerimisega saab reisi lõpuni sõita.

Käesoleva ajal veel ei saa, kuna:
* maakonnaliinide tellija ja rahastaja on riik, kes kehtestab piletite hinnad ja soodustused;
* valla- ja linnaliinide tellijad ja rahastajad on kohalikud omavalitsused, kes kehtestavad oma liinidele piletite hinnad ja soodustused.

Koostöös kohalike omavalitsuste ja riigiga on seoses maakonnaliinide tasukuseks muutmisega kavas luua ühtne piletisüsteem, mille tähtaeg on esialgu teadmata.

  • isikud vanuses kuni 19 aastat ja isikud alates 63. aastast (nimetatud aastad kaasa arvatud);
  • keskmise, raske ja sügava puudega isikud;
  • osalise või puuduva töövõimega isikud;
  • sügava puudega isiku saatja, kui saatja siseneb bussi koos sügava puudega isikuga;
  • raske liikumis- või nägemispuudega isiku saatja, kui saatja siseneb bussi koos raske liikumis või nägemispuudega isikuga;
  • puudega lapse, kes ei ole saanud seitsmeaastaseks, saatja, kui saatja siseneb bussi koos puudega lapsega, kes ei ole saanud seitsmeaastaseks.

Sõidusoodustuse õiguse annab isikustatud Ühiskaart, millele on vastav sõidusoodustus kantud. Tasuta sõiduõigusega isikul peab bussis kaasas olema soodustuse õigust tõendav dokument.

Sõidusoodustused kehtivad kõikidel Eesti avalikel maakonnaliinidel.

Ühiskaarti saab isikustada SIIN.

Tasuta sõidu õigusega sõitjad peavad oma Ühiskaardi isikustama. Seda saab teha veebis ja müügipunktides. Veebis on isikustamine tasuta ja müügipunktides maksab 1 euro.

Isikud, kellel on vanusepõhine tasuta sõiduõigus, peavad oma Ühiskaardi ainult isikustama ja vanusepõhine sõidusoodustus rakendub Ühiskaardil automaatselt ega vaja täiendavaid toiminguid.
NB! Kui isikul täitub 63 eluaastat ning et koheselt rakenduks sõidusoodustus, siis soovitame Ühiskaart uuesti isikustada. 

Puudega, osalise töövõime ja puuduva töövõimega isikutel (vanusegrupp 20-62), on võimalus kanda sõidusoodustus oma isikustatud Ühiskaardile, et bussijuhile oleks tasuta sõidu õigus koheselt ilma täiendavaid dokumente esitamata nähtav.

Puudega, osalise töövõime ja puuduva töövõimega isikud (vanusegrupp 20-62), saavad sõidusoodustuse isikustatud Ühiskaardile kanda esitades Ida-Viru Ühistranspordikeskuse e-postile info@ivytk.ee:
* Vabas vormis avaldus tasuta sõiduõiguse lisamiseks Ühiskaardile;
* Foto ID-kaardist ja oma puudekaardist ja/või töövõimekaardist (soovitav kõik dokumendid ühel fotol).

Puudega, osalise töövõime ja puuduva töövõimega isikud (vanusegrupp 20-62), kellel puudub võimalus sõidusoodustuse vormistamiseks elektrooniliselt avaldus koos lisadega esitada, on võimalus:
pöörduda kohaliku omavalitsuse sotsiaalosakonna poole, kontaktid leiad SIIT;
* helistada E-R kell 9-16 telefonidel 516 2479 või 503 0201 ja kokku leppida dokumentide esitamise viisi.

Puudega isiku saatja soodustust Ühiskaardile lisada ei saa. Puudega isiku saatja esitab bussijuhile saadetava isiku puudekaardi ja bussijuht väljastab 0-pileti.

Kõik Ida-Viru avalike maakonnaliinide bussid on varustatud validaatoritega, mis võimaldavad reisija sõitu kiiresti registreerida kontaktivaba elektroonilise Ühiskaardiga.

Ida-Viru avalikel maakonnaliinidel tuleb bussi siseneda esiuksest ja väljuda tagumisest küljeuksest.

Liinidel nr 31 kuni 69 ja 80 kuni 95 bussi sisenedes Ühiskaardiga reisijal bussijuhile sihtpeatust teavitada ei ole vaja ja kohe saab sõiduõiguse Ühiskaardiga validaatori juures viibates registreerida.
Kui reisijal ei ole Ühiskaarti, siis sõiduõiguse registreerimiseks tuleb reisijal teatada bussijuhile sihtpeatus ja bussijuht müüb paberpileti, mis tuleb alles hoida reisi lõpuni.

Liinidel nr 71, 72, 73, 75, 76, 99, 99A, 99B, 99C, 99L, 511, 512, 513, 551, 552 ja 553 bussi sisenedes tuleb reisijal teatada bussijuhile sihtpeatus ning bussijuht annab reisijale märku valmisolekust sõiduõigus Ühiskaarti validaatori juures viibates registreerida.
Kui reisijal ei ole Ühiskaarti, siis sõiduõiguse registreerimiseks tuleb reisijal teatada bussijuhile sihtpeatus ja bussijuht müüb paberpileti, mis tuleb alles hoida reisi lõpuni.

Sõidu registreerimine on kohustuslik. Registreerimata sõit loetakse piletita sõitmiseks, mille eest võib määrata trahvi kuni 40 eurot.

Korduma kippuvad küsimused was last modified: märts 5th, 2024 by veebiadminn