Uuest aastast muutub Elroni sõiduplaan

24. dets. 2023

Alates 2. jaanuarist muutub Elroni sõiduplaan, millega tiheneb läänesuuna liiklus sügiseste raudteeremontide eelsele tasemele. Idasuunal on oodata ajutiste kiirusepiirangute tõttu sõiduaegade pikenemist ja reiside väljumis- ning saabumisaegade muutumist.

 “Uuest aastast taastub läänesuunal remontide eelne sõiduplaan, mis pakub Keila, Turba, Paldiski ja Kloogaranna suunal reisijatele taas paremat sõidugraafikut,” ütles Elroni kommunikatsioonijuht Kristo Mäe. “Uues sõidugraafikus muutuvad ka paljude reiside saabumiste ja väljumiste ajad, palume need kindlasti aegsasti enda jaoks üle vaadata.”

Idasuunal on oodata täiendavate ajutiste kiirusepiirangute tõttu sõiduaegade pikenemist, mis on liiniti erinevad. Näiteks  Tallinn – Aegviidu sõiduaeg jääb samaks, Tallinn – Tartu liinil pikeneb sõiduaeg sõltuvalt väljumisest kehtiva graafikuga võrreldes 2–9 minutit , Tallinn – Narva liinidel 9–15 minutit. Sõidugraafiku ja rongiringluse muutmise tõttu mõnede väljumiste puhul sõiduaeg ka lüheneb. 2. jaanuarist kehtima hakkava sõiduplaani leiab https://elron.ee/soiduinfo/soiduplaanid  

“Taristuomanik AS Eesti Raudtee on tuvastanud 39 kõrgendatud riskiga ülesõidukohta, kus ohutuse kindlustamiseks kehtestatakse kuni 2024. aasta juunikuuni reisirongidele ajutised kiirusepiirangud,” ütles Elroni juhatuse liige Märt Ehrenpreis. “Teravdatud tähelepanu all on sama tehnoloogiat kasutavad ülesõidukohad, kus on reisirongide ja raudtee turvangusüsteemide koostoime olnud häiritud ning ülesõidukoht ei ole nõuetekohaselt autoliiklusele sulgunud.”

Ehrenpreis rõhutab, et liiklusõnnetuste ärahoidmiseks on kõige enam ära teha sõidukijuhtidel. „Rongi ja maanteesõiduki kokkupõrget saab vältida vaid maanteel liikleja, sest rongi pidurdusteekond võib olenevalt kiirusest ja ilmaoludest jääda 400 – 1400 meetri piiresse. Sõidukijuht peab järgima liiklusseadust, mis paneb liiklejale kohustuse olla raudtee ületamisel eriti tähelepanelik. Samuti peab veerem ning taristu turvanguautomaatika töötama koos laitmatult.“

Kõrgendatud riskiga ülesõidule Aegviidu – Narva, Tapa–Tartu ja Tartu–Valga raudteelõikudel kehtestatakse rongidele ajutised kiirusepiirangud kuni 60 km/h.

 Loe ka AS Eesti Raudtee teadaannet https://www.evr.ee/et/uudised/3283-ettevaatusabinouna-vaehendatakse-reisirongide-liikumiskiirusi-uelesoidukohtadel

Elron (AS Eesti Liinirongid) on riigile kuuluv operaatorfirma, mis korraldab Eesti Raudtee AS ja Edelaraudtee AS-le kuuluval raudteel reisirongiliiklust. 2022. aastal tehti Elroni rongidega 7,1 miljonit reisi.

Foto: elron.ee

Uuest aastast muutub Elroni sõiduplaan was last modified: detsember 24th, 2023 by Uudise Lisaja