Narva-Jõesuu linna haldusterritooriumil muutuvad mitmed bussipeatuste nimed

17. märts 2021

31.03.2021 jõustub Narva-Jõesuu Linnavalitsuse 23.02.2021 korraldus nr 98, millega kinnitati Narva-Jõesuu linna haldusterritooriumil asuvate ühissõidukipeatuste nimed.

Ühissõidukipeatuste nimede ülevaatamise ja korrastamise vajaduse tingisid mitmed asjaolud. Eelkõige olid vastuolud kohanimeregistris ja ühistranspordiregistris. Peatuste nimed peavad olema vastavuses eesti keele reeglitega, vajadus oli korrastada erinevatel aegadel tekkinud arusaamatud peatuste nimed. Nõudepeatustele oli vaja määrata nimi ja seadustamist vajasid ka üksikud uued peatused.

Kogu peatuste nimede muutmise protsess kestis üle kahe aasta, saades alguse Narva-Jõesuu Linnavolikogu kultuurikomisjoni ja ühistranspordikeskuse kohtumisest, läbides erinevaid kooskõlastusi, nimede ettepanekute avalikustamist ja kulmineerus linnavalitsuse korraldusega.

Mitmed peatused on saanud tänu erinevatele ettepanekutele tagasi ajaloolised nimed või on seotud mingi piirkonna- või asukohaga.

Ajaloolised nimed on tagasi saanud Apteegi, Kajaka, Auga peatused Narva-Jõesuu linnas ja Anela peatus Udria külas.

Keelereeglitest tulenevalt ja asukohta arvestades on uued nimed Riigimõisa (endine Energeetik-2 suvilad), Merevaigu (endine Baltika-1 suvilad), Nädala (endine Zeleznodoroznik suvilad), Leekova (endine Rjabinka suvilad) ja Augametsa (endine Svetafor suvilad) peatustel. Lisaks peavad peatuste nimed olema omastavas käändes.

Asukohast tulenevalt on saanud uued nimed Kudruküla (endine Kasvuhooned), Veski (endine Auvere) ja Arumäe oja (endine Arumäe lõpp-peatus) peatused.

Nõudepeatuste uued nimed Olgina ja Soldina piirkonnas on Naabri, Sarapuu, Mesilase ja Mõisa.

Narva-Jõesuu kalmistu uus peatuse nimi on Jõesuu kalmistu.

Ühistranspordiregistris on kõik peatused uute nimedega avalikult nähtavad ja nendega on võimalik tutvuda veebikeskkonnas www.peatus.ee.

Samaaegselt bussipeatuste nimede muudatustega uuendatakse ka kõik peatuste märgid.

MTÜ Ida-Viru Ühistranspordikeskus
e-post: info@ivytk.ee
Tel +372 503 0201

Narva-Jõesuu linna haldusterritooriumil muutuvad mitmed bussipeatuste nimed was last modified: märts 17th, 2021 by Uudise Lisaja